winDIM@net – oświetlenie w inteligentnym budynku

Zadanie zarządzania systemem oświetlenia w budynku jest wykonywane przez oprogramowanie winDIM@net, które oferuje inteligentną kontrolę i optymalizację kosztów systemów oświetlenia opartych o DALI.

Daje możliwość indywidualnej konfiguracji oświetlenia zarówno z poziomu serwera centralnego jak i z lokalnych komputerów podłączonych do sieci komputerowej oraz szereg możliwości raportowania i analizowania.

System winDIM@net opiera się o specjalnie zaprogramowany komputer przemysłowy proDIM BC9000 wraz z urządzeniami uzupełniającymi (zasilaczem, kontrolerami DALI, analogowymi i cyfrowymi urządzeniami wejściowymi, czujnikami ruchu i natężenia światła). Komunikacja komputera z serwerem centralnym odbywa się za pomocą protokołu TCP/IP stąd poprzez nadanie poszczególnym jednostkom proDIM BC9000 adresów IP możemy sterować całym budynkiem za pośrednictwem standardowych łączy IT.

System współpracuje ze wszystkimi statecznikami czy zasilaczami wyposażonymi w wejście DALI ale zastosowanie produktów TRIDONIC.ATCO stwarza znacznie większe możliwości konfiguracji ze względu na dodatkowe funkcje takie jak DALI MEMORY, corridorFUNCTION, możliwość współpracy z systemem DSI itp.

Dużą zaletą systemu jest funkcja sterowania systemem oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego, z okresowym pełnym testowaniem całego systemu z indywidualnym testem poszczególnych urządzeń włącznie.

WinDIM@net znakomicie sprawdza się w zarządzaniu nawet 40 000 urządzeniami DALI choć teoretycznie nie ma ograniczeń co do ilości obwodów DALI a tym samym ilości urządzeń.

W najbliższym czasie NARVA Polska zorganizuje szkolenia, które przeprowadzone zostaną przez specjalistów z firmy TRIDONIC.ATCO w największych miastach w Polsce w zakresie systemu winDIM@net. Chęć udziału już dziś można zgłaszać pod adresem narva@narva.com.pl.