NARVA Polska oświetliła ciągi komunikacyjne Stadionu Narodowego

NARVA Polska oświetliła ciągi komunikacyjne Stadionu Narodowego

Firma NARVA Polska – Global Lighting Components – we współpracy z firmą AWLUKS i NIDAMET dostarczyła oświetlenie LED dla ciągów komunikacyjnych wokół Stadionu Narodowego.

Zastosowano znany już z PEPSI ARENA opatentowany przez NIDAMET system poręczy z oświetleniem LEGION jednak w tym przypadku jako źródeł światła użyto opraw LED o dużym stopniu szczelności: LEDAWLUKS IP68, która jest oparta o wysokiej jakości moduły LED firmy TRIDONIC o barwie 3000K. System poręczy z oświetleniem został zaprojektowany tak aby spełniał wysokie wymagania bezpieczeństwa (praca przy napięciu bezpiecznym, wandaloodporność IK10, zwartość i solidność konstrukcji zaprojektowana przy uwzględnieniu obliczeń statycznych dla warunków specjalnych).

Ze względu na ogromną ilość punktów świetlnych oraz mocno zarysowane linie świetlne ważnym kryterium doboru systemów LED była gwarancja utrzymania jednolitej barwy i strumienia światła, a na co można liczyć stosując produkowane w Austrii moduły LED firmy Tridonic.

Na szczególną uwagę może zasługiwać sposób rozwiązania systemu zasilania opraw LEDAWLUKS pracujących przy napięciu mieszczącym się w normach SELV – wszystkie zasilacze zlokalizowane są w klimatyzowanych szafach oddalonych od opraw nawet o 100 metrów, co było możliwe dzięki odpowiedniemu doborowi zasilaczy LED TRIDONIC, które same kompensują straty spowodowane oporem tak długiego przewodu przy tak niskim napięciu zasilania. Dzięki takiemu rozwiązaniu osiągnięto idealne warunki dla pracy zasilaczy LED oraz ułatwiono dostęp serwisowy do najbardziej narażonych na uszkodzenia urządzeń systemu oświetlenia, który ma przecież oświetlać stadion przez dziesiątki lat.